ZDS

ZDS (Zagrożenie Dla Społeczeństwa / Zachód. Dom Słońca / Zachód. Dom. Skład.):
Dominik „KRY” Kearney & Jan „YA’AN / MYSP” Dziamba
od1996doTERAZ
ZDS powstało na przełomie 1995/1996.
Pierwszy skład (Zagrożenie Dla Społeczeństwa) tworzyli KRY (Dominik Kearney) i BOONIO B. Nagrali razem jedno demo. Z całej kasety zachowały się niestety tylko 2 numery…Na przełomie lat 1996/1997 zespół zmienił skład na obecny, czyli KRY i YA’AN (Jan Dziamba).
Zaowocowało to nagraną w roku 1997 demówką „Do Ostatniey Szarey!”, która składała się głównie z mixu solowych kawałków KRY’ka i Ya’ana.
Za warstwę muzyczną odpowiedzialny był przede wszystkim zespół oraz SKYZOL (Andrzej Kowalski), który w tamtych czasach tworzył bity dla KRY’ka oraz wchodził w skład zespołu OFFTHEMIND (Ya’an, Goor’u i Skyzol). OTM istniało w latach 1995-1996. Niestety żaden materiał (hiphopowy) z tego okresu nie zachował się (przynajmniej na dyskach w/w)
Nazwa Zachód Dom Słońca zastąpiła Zagrożenie dla Społeczeństwa w roku 1998.W latach 1997-1999 do ZDS dołączył GOOR’U (Maciej Gur) (jako MC i producent). Jedyny, pełny materiał audio w tym składzie to zarejestrowana próba przed koncertem WOŚP w POK Przemków w w styczniu 1998. Ten sam materiał wzbogacony kilkoma dodatkowymi produkcjami nagrany został nasttępnie w grudniu 1998 na demówce „LCK 1998 T.E.S.T.”, ale już bez Goor’u za mikrofonem, któremu wirus anginy i późniejsze powikłania uniemozliwiły dalsze, aktywne granie w zespole.
Goor’u pojawiał się jeszcze w pojedyńczych numerach zespołu w latach 2000-2004 oraz na kilku koncertach w latach 2002-2004.Demo „LCK 1998 T.E.S.T.” zaowocowało zaproszeniem do studio Liryka Records w Częstochowie, publikacją dwóch z czterech tam nagranych numerów w ogólnopolskim wydawnictwie muzycznym Hiphop Magazyn oraz kontraktem płytowym od Liryka Records, który został jednak przez zespół odrzucony jako „niekorzystny”…Lata 1997-1999 to także spora ilość koncertów, jakie zagrał zespół (głównie: Dolny Śląsk i Lubuskie) oraz publikacje numerów składu w podziemnych, kaliskich składankach MGK Rec.W roku 2000 ZDS nagrało kolejny materiał: „Raport z Frontu Zachodniego”, który „otworzył” przed zespołem nowe możliwości, mianowicie możliwość zagrania serii koncertów we Wrocławiu, wejście do studio RiTV Wrocław „Tuba” oraz propozycję wydania nagranej tam płyty „Wojny Z Samym Sobą”. Z przyczyn kompletnie niezależnych od zespołu i de fakto dotąd niewyjasnionych materiał ten nigdy nie pojawił się na „pólkach sklepowych”, a niedoszli wydawcy po prostu przepadli. Jest to o tyle dziwne, że powstał singiel, okładka i teledysk do numeru „Muszę Wiedzieć Wszystko”, który zdobył nagrodę Yach Film Festiwal w roku 2002 w kategorii „Młoda Energia”.
Głównym producentem na płycie „Wojny Z Samym Sobą” był wrocławski beatmaker KADE, który udzielił się także na kolejnym albumie grupy: „Nasermater” z roku 2001.W roku 2002 skład powiększył swą dyskografię o ep „Na Miarę Możliwości”, materiał z której miał trafić do wrocławskiego wydawnictwa muzycznego, a nagranie „Patrz: To Ten Chłppak” na składankę „Muzyka przeciwko narkomanii i uzależnieniom”.Przełom 2003/2004 przyniósł współpracę z DJ’em Creon’em, która zostawiła ślad w postaci niedokończonego profesjonalnie materiału z roku 2004: „9 Lat Po…” oraz serię koncertów (głównie na Dolnym Śląsku, ale grupa pojawiła się również na Górnym Śląsku i w województwie Lubuskim)Swój epizod w ZDS zaliczył także AnD (Andrzej Dziamba), który koncertował ze składem w latach 2003-2004 jako hypman.
Po wyjeździe Ya’ana do Szkocji w drugiej połowie 2004 KRY i AnD zagrali jeszcze kilka koncertów i skład zawiesił działalność sceniczną.W okresie 2004-2013 powstało kilka luźnych nagrań zespołu, które trafiły na solowe płyty AnD i Ya’ana lub projekty producenckie.
ZDS pojawiło się też na koncercie organizowanym przez LCK Hałastrę w POK Przemków w roku 2008.Obecnie (rok 2016) skład realizuje kolejny, pełnowymiarowy materiał z okazji 18stu lat działalności muzycznej.=================================

Pobierz Dyskografię: ZDS – FREE DOWNLOAD

Płyty CD: ZACHOD DOM SKLAD – FACEBOOK 

=================================

This slideshow requires JavaScript.

 

One comment on “ZDS

  1. Panowie, kiedy znalazłem Zachód domem Słońca…….. Brak słów, ciary na ciele…. Tak samo jak wtedy, tak samo i teraz. Raz po razie. Szacunek Wam za To

Możliwość komentowania jest wyłączona.