Michał Hnatiuk aka nøi2er (czyt. noizer) – osoba, która jest zafascynowana istotą dźwięku, jej różnorodnością oraz możliwością wszelkiego przetworzenia.

Info nt. podwójnego albumu „noi2er x witkacy”:
„Niespełna dwa miesiące temu, miała miejsce premiera mojego najnowszego dwupłytowego albumu „nøi2er x witkacy”. Dziś oddaję w Wasze ręce wydanie fizyczne tej płyty. Trzymając w rękach tą płytę czuję dumę przeplataną satysfakcją, ponieważ jest to spełnienie moich marzeń, marzeń nad którymi pracowałem prawie trzy lata. Ten album jest też swoistym ukłonem i podziękowaniami w stronę ludzi, których spotykam na swojej drodze i którzy pomagają mi w tym co robię. Serdeczne podziękowania dla Jan Ya’an Dziamba oraz RYMOBITTOFABRYKA za pomoc w realizacji tego przepięknie wydanego nośnika fizycznego!

Cena płyty – 25 zł + przesyłka. Zamówienia można kierować na – michal.hnatiuk89@gmail.com”

=====================================

 

WYWIAD z NOI2ER’EM:

—————————–

Produkcją muzyczną zajmuję się od 2010 roku. 16 grudnia 2013 roku bułgarska internetowa wytwórnia Dusted Wax Kingdom wydała mój pierwszy muzyczny materiał zatytułowany „71, Trip In Six-Dimensional Spacetime”. Jest to projekt składający się z 7 utworów (przed-utworu i 6 utworów właściwych) opisujący dźwiękami podróż pociągiem z Wałbrzycha (mojego rodzinnego miasta) do Wrocławia. Inspiracją do stworzenia tego materiału był mój pobyt na dworcu wrocławskim podczas spektaklu Cosmic Underground. Album w 90% został stworzony na bazie żywych instrumentów, co sprawia że najlepiej prezentuje się na słuchawkach.

Link do płyty „71, Trip In Six-Dimensional Spacetime” – http://dustedwax.org/dwk249.html

wroclaw

—————

18 września 2014 roku ukazał się mój drugi materiał muzyczny również wydany przez wytwórnię Dusted Wax Kingdom. Dwupłytowy album „nøi2er x witkacy” to jedna, wielka muzyczna interpretacja dzieł polskiego artysty – Stanisława Ignacego Witkiewicza, czyli Witkacego. Do komponowania muzyki zabrałem się bardzo ostrożnie, ponieważ chciałem w pełni oddać klimat wierszy, obrazów oraz rysunków tego artysty. Mamy tutaj do czynienia z elementami trip hopu, mrocznego jazzu i wysublimowanej elektroniki, co w efekcie daje nam mieszankę psychodelii i mrocznych pejzaży. Muzyczny świat zamknięty w 34 utworach to zderzenie żywych instrumentów, sampli i elektroniki przez prawie dwie godziny. Album muzyczny został podzielony na dwie części: melodyjną (literatura) i psychodeliczną (obrazy i rysunki). Praca nad płytą trwała ok 2,5 roku, natomiast została nagrana we Wrocławiu i w Wałbrzychu w latach 2013-2014. W promocję tego albumu zaangażowała się Dolnośląska Kultura i Sztuka (DOKiS) we Wrocławiu oraz Grupa Witkacy Cacy Cacy w Słupsku, co zaowocuje dwoma koncertami w przyszłym roku. Fizyczna wersja płyty „nøi2er x witkacy” będzie dostępna w listopadzie tego roku.

Link do płyty „nøi2er x witkacy” http://dustedwax.org/dwk283.html

witkacy

———
Obecnie pracuję nad trzema projektami muzycznymi. Jeden z nich będzie dotyczył spektaklu teatralnego, który nigdy nie powstał. Kolejny będzie opowiadał o powstaniu człowieka i jego chorobach psychicznych. Bardzo mocno skupiam się również nad płytą stricte trip hopową. Jest to zdecydowanie moje środowisko muzyczne, dlatego też postanowiłem zrobić duży muzyczny ukłon w tą stronę. Płyta będzie swoistym nawiązaniem to dzieł takich gigantów muzyki trip hopowej jak: Portishead, Alias, DJ Krush, DJ Shadow, DJ Cam, czy Skalpel.

—————

Tutaj mnie usłyszysz:

SOUNDCLOUD
BANDCAMP

Tutaj zobaczysz:
YOUTUBE

A tu pogadasz, dowiesz się więcej itp:
FACEBOOK