Artysta: RAF
A
lbum: SAMOŚWIADOMOŚĆ
Rok: 2014

Odsłuch: YOUTUBE

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT PŁYTY (kliknij ten napis)

Koncerty i Info: RAF 

======================================

RAF
22 latek, mieszkaniec Bydgoszczy pochodzący z Rypina. Dotychczas udzielał się gościnnie w utworach takich ludzi jak Lenek, Geronimo, John Vein, Popiół, ponad to znalazł się w pierwszej setce wyróżnionych w drugiej edycji konkursu Aptaun Support.
Po przygodzie z kapelą HardcorePunk’ową, stwierdził, że nie chce się zatrzymywać z pisaniem tekstów i trafianiem słowem do ludzi. Padło na muzykę, którą starsi koledzy wpajali mu za dzieciaka – rap.
Po kilkuletnim zbieraniu doświadczenia, kilku zwrotkach gościnnych i kilkudziesięciu numerach wrzuconych do szuflady, stwierdził, że czas zrobić materiał, na którym będzie gospodarzem.

„SAMOŚWIADOMOŚĆ” to EP, 8 utworów, które niejako maja być wizytówką autora, aby mógł wyjść ze swoją twórczością do szerszej publiczności. Cały materiał oparty jest na samplowanych bitach spod ręki takich producentów jak: Uniq, Kosaaa, Gibbs, John Vein, Boro oraz PRM.
Merytorycznie materiał opiera się na poważnych tekstach. Opowiada o aspektach życia, które są ważne dla twórcy oraz daje słuchaczowi pogląd na kwestię postrzegania szerokiego pojęcia świadomości przez młodego rapera.
Gościnnie na projekcie udzielą się: Lenek, Jajo, Geronimo, oraz EsTeGe. Za mix i mastering siedmiu numerów odpowiada Lenzy. Jeden z numerów został zmasterowany przez Jan Robak.

Kilka słów od samego artysty:
Samoświadomość to liczący osiem utworów projekt, który jest moją wizytówką. Każdy element zawarty w tej epce nie znalazł się tu przypadkiem. Warstwa liryczna, jest tym co siedziało we mnie przez cały czas i nareszcie mogę dać temu upust, z kolei aspekty muzyczny i gościnny, to na przemian, w kilku przypadkach zaszczyt, w kilku spełnienie małych marzeń, w większości jedno i drugie. Mam nadzieję, słuchaczu, że znajdziesz tu coś dla Siebie.“

przód

Tył

raf

RAF