RYMOBITTOFABRYKA to miejsce, w którym znajdziesz pliki mp3, płyty CD oraz informacje o wykonawcach, którzy w swej działalności muzycznej starają się jak najbardziej odejść od wszechobecnego materializmu i zasad narzuconych przez obecny system i mentalność  społeczeństwa konsumpcyjnego.
Uważamy, że muzyka była, jest i powinna zostać czymś niemożliwym do wycenienia, a tym samym do zrównania jej z każdym innym towarem. Chcemy, by nasi Słuchacze mogli się nią cieszyć bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów (pliki mp3) lub minimalnych kosztów produkcji i wysyłki (płyty CD).
Chcemy powrócić do formy mecenatu muzycznego, gdzie Słuchacz, jeśli wykaże takową wolę, sam określi wartość danej produkcji poprzez złożenie dobrowolnej darowizny na rzecz określonego Artysty.
Dlatego płyty naszych wykonawców posiadają jedynie określony dolny limit cenowy, niezależny od RBTOF czy Artysty. Możesz je kupić na naszej stronie (zakładka SKLEP) lub bezpośrednio od Wykonawcy, płacąc jedynie koszt produkcji i, jeśli uważasz to za słuszne, dołożyć dobrowolną kwotę w formie darowizny, która w całości trafia do danego wykonawcy.
Wszystkie produkcje możesz również pobrać za darmo (zakładka  POBIERALNIA)
Evviva l’Arte!
RBTOF
Niezależnie! Bezpośrednio! Uczciwie!

Ogólne wytyczne:

1. Wszelkie pliki i nośniki z muzyką (mp3, wav, CD itd. itp.) traktujemy jako formę prezentacji twórczości, “ulotkę reklamową”, której celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców bez wkładu finansowego z ich strony (pliki mp3, odsłuchy i inne formy zwiazane z internetem) lub ze zminimalizowanym, dokładnie rozpisanym (opakowanie/okładka) kosztem produkcji (tłocznia, drukarnia, przesyłka itp)

2. Muzyk zarabia grając koncerty oraz za sprawą Słuchaczy, którzy dobrowolnie nagradzają jego twórczość ewentualnymi dotacjami. Wychodzimy z założenia, że jeśli Słuchacz ma zarówno chęć zainwestowania w przyszłość Wykonawcy, jak i możliwość finansowego wynagrodzenia otrzymanej wartości niematerialnej, jaką jest pasja/muzyka/talent, to sam wyceni jej potencjał, pozostając w zgodzie ze sobą samym i swoim budżetem. Jeśli zaś takiej potrzeby nie czuje – my, jako RBTOF i Wykonawcy nie zamierzamy wywierać na nim jakiejkolwiek presji. Dany materiał muzyczny i tak byśmy nagrali, a sam fakt, że ktoś po niego sięga z zamiarem przesłuchania, sam z siebie jest ostatecznym spełnieniem istoty jego jestestwa. Po to to robimy! Aczkolwiek, jako typowi zjadacze chleba, doceniamy każdy, nawet minimalny akt zadośćuczynienia finansowego w postaci dobrowolnej nadpłaty/darowizny.

3. Zgodnie z powyższym wszelkie nadpłaty* oraz wynagrodzenia przekazane przez Słuchacza  trafiają bezpośrednio do Wykonawcy, którego płytę/pliki zdecydowałeś/aś się dobrowolnie nagrodzić finansowo.
Wykonawca z kolei sam decyduje czy i ile z tychże przeznaczy na dalszy rozwój RBTOF.

*Nadpłata rozumiana jest jako dobrowolne powiększenie kwoty należnej za zakupiony produkt, jest to wsparcie, którym przyczyniasz się bezpośrednio do rozwoju Artysty oraz RBTOF.

Wykonawcy/Zespoły wchodzące w skład RBTOF oddają Słuchaczom cały swój dorobek artystyczny i pasję nieodpłatnie. Zrywają tym samym z obłudą i hipokryzją, którymi przesiąknięty jest współczesny przemysł muzyczny. Sami dobrowolnie zajęliśmy się muzyką i cieszy nas sam fakt, że jest ktoś, kto po nią sięga i z kim możemy się nią dzielić. Jeśli tylko będziemy mieć czas, możliwości i ochotę, to gwarantujemy, że będziemy to robić nadal. Z takim podejściem zaczynaliśmy naszą muzyczną przygodę i w takim duchu zamierzamy ją kontynuować. Nie jesteśmy „wyrobnikami/pracownikami”, a nasza muzyka nie jest „towarem”. Nie robimy tego dla „pensji” ani w celu zapewnienia sobie „lekkiego życia”. Jeśli Słuchacze sami, dobrowolnie zdecydują się nam je ofiarować to z wdzięcznością ten dar przyjmiemy. Nie zamierzamy jednak „siłą” zmuszać/wyciągać od kogokolwiek pieniędzy za coś, co i tak jest nam potrzebne do życia i nadaje temu życiu sens.
Niezależnie zatem od wszelkich wartości materialnych, naszym  głównym celem była, jest i mamy nadzieję jak najdłużej będzie MUZYKA oraz dzielenie się nią z Wami!

Działania RBTOF są nastawione na minimalizację kosztów Słuchacza oraz promocję Artystów, którzy zgadzają się z w/w poglądami oraz prezentują zadowalający nas poziom.

Procedura proponowana przez RYMOBITTOFABRYKĘ jest prosta i mamy nadzieję, że zostanie zaakceptowana przez Słuchaczy i Fanów muzyki niezależnej:
1. Artysta/Wykonawca nagrywa swój materiał
2. Pliki ZIP z całą zawartością muzyczno-graficzną udostępniane są w internecie
3. Ściągasz / odsłuchujesz
4. Jeśli jesteś zainteresowany fizycznym wydaniem  to dokonujesz zakupu płyty CD bezpośrednio od Artsty lub RBTOF.
5. Nasze płyty możesz również kupić w innych punktach sprzedaży (sklepy muzyczne (tradycyjne i on-line), skateshopy, portale internetowe, itd., itp.). Wówczas jednak płacisz cenę narzuconą przez danego pośrednika, a do samego Artysty trafia nie więcej niż 5PLN.

Nasza inicjatywa ma formę otwartą co oznacza:
1. Brak kontraktów z Wykonawcami (dalsza współpraca jest dobrowolna i nie wiążąca Artystę z wytwórnią. Jedyne czego oczekujemy to wzajemnego szacunku i wsparcia).
2. Jawność wszelkich rozliczeń finansowych
3. Otwarta opcja dla wszystkich gotowych w jakikolwiek sposób pomóc nam w prowadzeniu i rozwijaniu naszej inicjatywy

Nie czekaj! Działaj razem z nami, a na pewno uda nam się przywrócić prawidłowy stan rzeczy, w którym muzykę robi się przede wszystkim dla celów znacznie wyższych niż pieniądze.

Pozdrawiamy !
#RBTOF